Produkcja form do rotomouldingu

Jeżeli masz pomysł na produkt z tworzywa sztucznego, a nie masz możliwości zaprojektowania go to świetnie trafiłeś. Posiadamy wiedzę i doświadczenie w projektowaniu i tworzeniu metalowych form do produkcji wyrobów z polietylenu.

Rotomoulding pozwala na wytworzenie szerokiej gamy różnorodnych produktów np. Zbiorniki na paliwo, wodę, oleje, szamba, oczyszczalnie, bariery drogowe, obudowy maszyn, a nawet doniczki ogrodowe w różnych kształtach, huśtawki, akcesoria ogrodowa i wiele innych.

Daj nam pomysł. Wspólnie stworzymy funkcjonalny kształt. Następnie zajmiemy się projektowaniem i tworzeniem formy. Posiadamy własny transport, który umożliwi dostarczenie gotowego wyrobu we wskazane miejsce.

Jeśli są Państwo zainteresowani współpracą lub mają jakieś pytania, zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu:

Rotomoulding – usługa rotowania tworzyw sztucznych

Formowanie tworzyw sztucznych może przebiegać na wiele sposobów, a od wybranej metody zależy efekt prac. Rotomoulding, czyli rotoformowanie (formowanie rotacyjne) polega na przygotowaniu odpowiedniej formy składającej się z dwóch lub więcej części, a następnie na umieszczeniu w niej tworzyw sztucznych celem nadania im oczekiwanej postaci. Najczęściej wykorzystywane tworzywa są w postaci proszku, który z łatwością można zmieszać z barwnikami.

W procesie tym kluczowe znaczenie mają specjalistyczne maszyny sprawiające, że podgrzewane tworzywa równomiernie rozprowadzane są po ściankach formy. Jest to możliwe ze względu na obracanie się maszyn jednocześnie w dwóch osiach. Po podgrzaniu formy zmieszane tworzywo przechodzi w stan płynny i przylega do ścianek, przybierając oczekiwany kształt. Po całkowitym schłodzeniu formy można ją otworzyć i wyjąć gotowy wyrób.

Zalety rotoformowania

Rotoformowanie znajduje szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu, można bowiem tworzyć dzięki niemu rozmaite przedmioty, także użytku codziennego. Do pozostałych zalet możemy zaliczyć:

  • możliwość tworzenia nawet skomplikowanych i nietypowych kształtów
  • brak strat materiału podczas produkcji
  • niskie koszty, niewymagające większych nakładów finansowych
  • możliwość tworzenia przedmiotów wielowarstwowych lub pustych w środku
  • możliwość umieszczenia w przedmiocie metalowych elementów, np. wkładek z gwintem

Rotomoulding to metoda wykorzystywana na całym świecie, w rozmaitych projektach. Wdrażanie produktów w technologii formowania rotacyjnego stanowi przyszłość branży produkcyjnej.

Zastosowanie metody

Powstałe produkty towarzyszą nam na każdym kroku. Mogą to być m.in. zabawki, meble, zbiorniki, opakowania, a nawet łodzie – wszystko, co jesteśmy w stanie wykonać z tworzyw sztucznych. Dzięki rotoformowaniu powstają zarówno duże, jak i mniejsze, bardziej skomplikowane formy. Ich parametry są dopasowywane do indywidualnych potrzeb i preferencji klientów.

Usługa roto – formowanie rotacyjne na najwyższym poziomie? Sprawdź nasza ofertę